“Ніч і туман”. Рашистський терор на захоплених територіях України

3 квітня 2022
“Ніч і туман”. Рашистський терор на захоплених територіях України З усіх воєнних злочинів, які вчиняли німці за наказом Гітлера, найгіршими були ті, що виходили з “Nacht und Nebel Erlass” - наказу “Ніч і туман”.

У грудні 1941 року Адольф Гітлер видав секретну директиву під кодовою назвою “Ніч і туман”, метою якої було викрадати політичних активістів, людей, що “становлять небезпеку для німців”, але які не підлягають негайній страті - вони мали без сліду зникнути, розчинитись у ночі й тумані невизначеності. Їхнім родинам було заборонено надавати будь-яку інформацію щодо їхнього місцезнаходження та подальшу долю, особливо щодо збереження у суворій таємниці місць поховання жертв. Метою директиви було не так фізичне усунення осіб, неугодних режиму, а через їхніх родичів та знайомих залякати населення та послабити рух руху опору на окупованих територіях.

На кінець березня 2022 року, за даними ООН, на територіях України, захоплених російськими військами, відбуваються викрадення лідерів місцевих громад, активістів, журналістів, регіональних та місцевих чиновників. Сім’ям затриманих зазвичай відмовляють в інформації про долю близьких. Наразі представникам ООН вдалося підтвердити 36 таких випадків. Людей не тільки викрадали для утримання, а є і вбивства.

Метою викрадення є залякування людей та послаблення сили опору російській банді, а також примус до співпраці з окупаційними властями.

Проте, не дивлячись ні на що, наші люди ведуть непримириму боротьбу з окупантами, з ненависною російською ордою, що вирішила знищити наш дім, підкорити гордий та сильний український народ, примусити нас стати на коліна перед смердючими гнидами та сволотою, що хоче знищити наші мрії.
Цього ніколи не станетьця! Наш народ, наша нація, вистоїть перед будь якою навалою.

МИ переможемо!

МИ Україна!


Дивіться також