Військова підготовка в навчальних закладах — це сила України
Держава буде сильною та в безпеці тоді, коли її громадяни навчанні боронити свою свободу, свою незалежність, свою націю. Коли вони поважають владні інститути, свого Президента та один одного. Проте, таким якостям як бути відданими своїй державі, своєму народові, своїй нації, потрібно навчати і пропагувати. Це потрібно закладати в наших дітях з самого раннього віку, показуючи власним прикладом, прикладом кожного громадянина України та прикладом керівництва нашої держави. Дітей потрібно навчати справедливості, відповідальності, чесності, старанності, відданості та піклуванню один за одним.
Станом на сьогоднішній день можемо спостерігати те, що керівництво держави зовсім не сприяє досягненню цих якостей в громадянах нашої країни. Жорстока та страшна війна знищує нашу націю, знищує нашу економіку, забирає людські життя та руйнує наше майно, але все це нічому не навчає нашу владу та її підконтрольні структури.
Питання освіти та навчання наших людей, які воюють на фронтах, організовують забезпечення наших військ та проводять інші роботи, для оборони та наступу є найголовнішим питанням. І підготовка спеціалістів є основою для майбутнього існування Української Держави.
І до початку війни навчання військовим професіям в навчальних закладах була не на задовільному рівні, а про що ж казати зараз, в часи кривавих боїв, коли гинуть наші герої, сини нації. В більшості випадків, вони гинуть тому, що не були навчанні основним навичкам боротьби, а досвідчених командирів не вистачає, що і призводить до величезних втрат на полях битви.
Навчання на військових кафедрах в наших вищих навчальних закладах є тільки платним. Це ж є зрадою нашим національним інтересам. Подумати тільки, навчання студентів боронити себе, свою Батьківщину, є платною опцією! За яку платять батьки студентів.
Професія військового завжди несе ризик життю, адже це відданість своєму народу, це відданість своїй країні, це віддача всього себе свободі і життю нації. І за це беруть гроші?!
Скільки наших хлопців, що закінчили державні та приватні вищі навчальні заклади, не вступали на військові кафедри, де могли б отримати необхідні знання для ведення бою, вже загинули і скільки ще може загинути в цій проклятій війні?
Де логіка, де здоровий глузд? Чому наша держава не виділяє кошти для навчання майбутніх захисників? Брак грошей чи розуму? Жадібність та недалекоглядність, корупція та шкурництво у всіх інстанціях призводить до занепаду та загрозі існування держави. Витрачати мільярди на внутрішні війська, поліцію, прокуратуру, суддів гроші завжди знаходяться, а навчати студентів бути чесними, справедливими, відповідальними, тими, хто вміє захистити свій народ і країну — на це грошей не вистачає? Якщо ми виховаємо людину совісті, честі, відповідальності то не потрібні будуть шалені армії поліції, прокуратури, суддів та внутрішніх військ. Це є нашим головним завданням. І воно має бути виконано.
Тож, потрібно першочергово:
— зробити навчання на військових кафедрах в усіх навчальних закладах на безкоштовній основі.
— Забезпечити всім необхідним навчальний процес, залучити до викладання дисциплін з військової справи досвідчених військових та тих, хто має практичний досвід, тих, хто пройшов через криваві жорна війни.
— Заснувати спеціальну стипендію для кращих студентів.
— При військових кафедрах організувати безкоштовне навчання для отримання свідоцтва про право керування транспортними засобами.
Те що було до війни і що є зараз, а саме платне навчання на військових кафедрах, нехай залишиться на совісті тих здирників, які були при владі і приймали таке рішення. Зараз же кардинально інша ситуація. Україна в крові, Україна веде війну з сильним і підступним ворогом, наші герої на фронтах віддають всіх себе на боротьбу за нашу свободу та незалежність.
Отже, що потрібно зробити:
— Ввести військову освіту у всіх вищих навчальних закладах для всіх бажаючих на безкоштовній основі;
— Забезпечити повне фінансування військової кафедри у всіх вищих навчальних закладах;
— Посилити фізичну та практичну підготовки для студентів на військових кафедрах;
— Призначити додаткові виплати до стипендій для старанних та кращих учнів;
— Ввести програму безоплатного навчання керувати транспортними засобами з подальшим отриманням свідоцтва про право керування транспортним засобом;
— Присвоювати військові звання після закінчення навчання від старшого солдата, молодшого сержанта до молодшого лейтенанта в залежності від освіти та успіхів студента.
Приклади здирництва в навчальних закладах з студентів, що отримують військову спеціальність та їх батьків:
- Кафедра військової підготовки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського — НУОУ
- Вартість навчання на кафедрі військової підготовки для вступників 2023 року за програмою підготовки офіцерів запасу — 29 000 грн. за 2 роки, враховуючи навчальний збір.
- Плата за навчання проводиться посеместрово — 7250 грн. за І та ІІІ семестри та 7250 за ІІ та VІ семестри (14 500 грн. за рік навчання).
- Громадяни України, які мають статус військовослужбовця, на кафедру військової підготовки не приймаються
- Державний податковий університет
- ПРОВОДИТЬСЯ КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ГРОМАДЯН ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ЗА ВОС «БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ МЕХАНІЗОВАНИХ З’ЄДНАНЬ, ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН І ПІДРОЗДІЛІВ»
- та за ВОС «ОРГАНІЗАЦІЯ МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК (СИЛ)»
- Термін навчання — 2 роки (4 семестри)
- Орієнтована вартість навчання за семестр — 8 000, 00 грн.
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
- Військова підготовка громадян проводиться один навчальний день на тиждень протягом двох років
- Вартість навчання — 8 500 грн / семестр
- «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»
- 1.1. Кафедра військової підготовки вищого навчального закладу є формою військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.
- 1.2. Навчання на кафедрі військової підготовки передбачає форму навчання (денна форма) — до 2 років навчання.
- 1.3. Підготовка на кафедрі військової підготовки Університету здійснюється за кошти фізичних та юридичних осіб.
- Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
- Термін навчання 2 роки (1 раз на тиждень).
- Загальна вартість підготовки визначається для кожного набору на увесь термін навчання.
- Оплата проводиться частинами до початку кожного семестру.
- Університет Григорія Сковороди в Переяславі
- Вартість навчання на кафедрі військової підготовки для вступників 2023 року за всіма програмами підготовки офіцерів запасу — 29 000 грн., враховуючи навчальний збір.
- 1.09.2007 року Військовий інститут ракетних військ і артилерії Сумського державного університету розформований, а на його базі створено кафедру військової підготовки Сумського державного університету
- Громадяни проходять військову підготовку за рахунок коштів, які надходять від фізичних осіб як плата за послуги у галузі вищої освіти, пов’язані з військовою підготовкою (за контрактом).
- Між громадянином, зарахованим для проходження військової підготовки, та ректором СумДУ, укладається контракт про військову підготовку громадянина на кафедрі військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу за рахунок коштів фізичних осіб за послуги, пов’язані з цією підготовкою.
І ТАКИЙ, ФІНАНСОВИЙ ПІДХІД ДО НАВЧАННЯ ЗАХИСНИКІВ, ВОЇНІВ У ВСІХ ВИШАХ! ПРИ СТИПЕНДІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ 2000,00 гривен.
Микола Карпенко